Z klasą bez przemocy
- Szczegóły
- admin
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 21
W dniu 09.06.2025 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeremsze odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny pt. ,,Z klasą bez przemocy" dla dzieci klas 0-III. Spośród 47 prac wyłoniono 3 zwycięzców i 3 prace otrzymały wyróżnienia. Prace były oceniane przez komisję w składzie:
- Irena Paszkowska - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeremsze - Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego
- Anna Smyk - Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Czeremsze - Członek Zespołu Interdyscyplinarnego
- Katarzyna Troc - Kierownik Posterunku Policji w Czeremsze - Członek Zespołu Interdyscyplinarnego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Telefon Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka
- Szczegóły
- admin
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 298
https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/
Dzieciństwo bez przemocy
- Szczegóły
- admin
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 529
Jak reagować na przemoc wobec dzieci?
- Szczegóły
- admin
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 9540
Jak wskazują wyniki badania „Diagnoza przemocy wobec dzieci w Polsce 2023” przeprowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, większość dzieci i nastolatków (79%) doświadczyła w swoim życiu choć raz przemocy lub zaniedbania. Najczęstszymi formami przemocy zgłaszanymi przez dzieci i młodzież były w świetle tych badań: przemoc ze strony rówieśników (66%), przemoc ze strony bliskiego dorosłego (32%) oraz wykorzystanie seksualnie bez kontaktu fizycznego (26%). Ponadto 23% dzieci i nastolatków było zaniedbywanych emocjonalnie, 20% – doświadczało parentyfikacji, a 14% było świadkami przemocy w domu. Wykorzystywania seksualnego z kontaktem fizycznym doświadczyło 8% respondentów, tyle samo (8%) było zaniedbywanych fizycznie[1]. Osobą, na której wsparcie mogły liczyć dzieci i nastolatki, była matka (65%), rówieśnicy spoza rodziny (64%), ojciec (45%), rodzeństwo lub inne dziecko z rodziny (38%), inny dorosły z rodziny (26%), psycholog lub pedagog (13%) oraz nauczyciel lub nauczycielka (11%). Niemniej jednak aż 8% dzieci i nastolatków przyznało, że nie miało ani jednej osoby, do której mogło się zwrócić w trudnej sytuacji[2]. Dane te ilustrują zarówno skalę jak i wagę problemu.
- Ogłoszenie o naborze uczestników do projektu „Program teleopieki domowej – program wsparcia polityki senioralnej oraz osób z niepełnosprawnościami”
- Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 (FEPŻ) współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
- Projekt pn. "Program teleopieki domowej - program wsparcia polityki senioralnej oraz osób z niepełnosprawnościami"
Strona 1 z 2